Fejletlenebb megtakarítási kultúra, közepes szintű pénzügyi ismeretek, túlzott óvatosság, mérsékelt kockázatvállalás, rövid távú szemlélet, félelem a bizonytalanságtól, az árfolyamingadozástól… Ezek azok a „jelzők”, amik eszembe…
HOLD részvénystratégia
Vége van-e a value részvények alulteljesítésének?
A value és a growth részvények relatív teljesítményével foglalkozó tízrészes cikksorozatunk utolsó epizódjához érkeztünk. Bár igyekeztünk mind az értékalapú, mind a növekedési részvényekkel kapcsolatban pro…
Szexi vagy nem? Az Allegro és Magyar Telekom részvények összehasonlítása
A value és a growth részvények relatív teljesítményével foglalkozó cikksorozatunk eddigi részeiben többnyire „felülről”, top-down megközelítéssel, sokszor makrogazdasági folyamatokkal magyarázva vagy múltbeli példákat elemezve közelítettük…
A Nifty Fifty story, avagy megéri-e sokat fizetni a növekedésért
A cikksorozat tegnapi része rávilágított, hogy a growth részvények látványos szárnyalása mögött különösen néhány technológiai óriás kiemelkedő teljesítménye húzódik meg. Ezek növekedésébe vetett hit nagyon…
A value elmúlt időszakbeli alulteljesítése több nézőpontból Európa a múlt, Amerika a jövő?!
Cikksorozatunkban bemutattuk, hogy az utóbbi időszakban, különösen az elmúlt 5 évben jelentősen alulteljesítettek az értékalapú befektetések. Sokan vélekednek úgy, hogy ez a folyamat folytatódni fog,…
Tesla helyett Volkswagen? Avagy a value vagy a growth részvények a nyerők?
Soha nem látott eseményeknek és talán lehetőségeknek vagyunk szemtanúi az elmúlt hetekben/hónapokban az értékalapú befektetések piacán. Ezért szeretnénk egy hosszabb cikksorozaton keresztül megértetni az olvasóval…
Vissza a múltba – a dohánycégek bukása és tündöklése
A múlt héten indult, a value és a growth részvények relatív teljesítményével foglalkozó cikksorozat pénteki epizódjában arról volt szó, hogyan éli meg egy értékalapú befektető…
Kapitánynak lenni a tökéletes viharban, avagy mit tanulhatunk a múltból?
A hétfőn indult cikksorozat első részében bemutattuk, jelenleg milyen rendkívüli időszakot élünk, amikor a nagy növekedésű vállalatok részvényei (growth) elképesztő módon felülteljesítették az alacsony árazottságú (value) részvényeket. A második…
Kik hozzák a befektetési döntéseket: emberek, vagy homo economicusok avagy miért működött hosszú távon a value
A hétfőn indult cikksorozat első részében bemutattuk, jelenleg milyen rendkívüli időszakot élünk, amikor a nagy növekedésű vállalatok részvényei (growth) elképesztő módon felülteljesítették az alacsony árazottságú…
Mi okozta a growth részvények felül- és a value papírok alulteljesítését?
A hétfőn indult cikksorozat első részében bemutattuk, jelenleg milyen rendkívüli időszakot élünk, amikor a nagy növekedésű vállalatok részvényei (growth) elképesztő módon felülteljesítették az alacsony árazottságú…
Mitől value és mitől growth egy részvény? Hogy gondolkodik és miben más egy értékszeméletű (value) befektető?
A tegnap indult cikksorozat első részében bemutattuk, jelenleg milyen rendkívüli időszakot élünk, amikor a nagy növekedésű vállalatok részvényei (growth) elképesztő módon felülteljesítették az alacsony árazottságú…
A value vagy a growth részvények a nyerők?
A mai nappal cikksorozatot indítunk a címben megjelölt témában, amiről a következő két hétben naponta olvashatnak itt az Alapblogon. Mielőtt azonban bármibe is belekezdenénk, kérjük…
Olvasóink kérdezték – Betekintés a kulisszák mögé: Hold Részvény Alap
Az elmúlt időszakban megnövekedett érdeklődést tapasztaltunk a részvénybefektetések, azon belül is a részvényalapok iránt. A koronavírus okozta tőzsdei összeomlás, a részvénypiaci „leárazás” fokozta a kockázatvállaló…